HAVA TAŞIMACILIĞI YÖNETİMİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ30 Ocak 2018 SalıÜlkemizin gelecekte söz sahibi olacak havacılık liderlerinin yetiştirilmesi amacıyla, Cranfield Üniversitesi ve British Columbia Üniversitesi gibi dünyanın önde gelen eğitim kurumları ile akademik işbirliğiyle ve Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi, İbn Haldun Üniversitesi ve Airbus tarafından hayata geçirien Air Transport Management -Hava Taşımacılığı Yönetimi- Yüksek Lisans Programı’nın 25 Ocak 2018 tarihinde açılışı gerçekleştirildi.

Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi, İbn Haldun Üniversitesi ve Airbus ile geçtiğimiz Eylül ayında, Türkiye’nin gelecekteki havayolu yöneticilerinin mesleki yeterliliklerini desteklemek adına hayata geçirilen akademik programla ilgili düzenlenen açılış töreni Türk Hava Yolları Genel Müdürlük VIP salonunda gerçekleşti. Açılış törenine Türk Hava Yolları, İbn Haldun Üniversitesi ve Airbus’ın üst düzey yöneticilerinden ve basından ilgi büyüktü. İlgili tören, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Sn. İlker AYCI, İbn Haldun Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Sn. Prof. Dr. İrfan GÜNDÜZ, Airbus Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Thierry BARIL, Türk Hava Yolları İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Sn. Abdülkerim ÇAY ve Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi Başkanı Sn. Prof. Dr. Kemal YÜKSEK’in değerli katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Sn. İlker AYCI, “Hava Taşımacılığı Yönetimi Yüksek Lisans Programı” ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Sn. AYCI konuşmasında;  “Türk Hava Yolları, hayata geçirmeye bilfiil devam ettiği yatırım planı çerçevesinde bugün çok önemli aşamalar kat etmiş, ülkemizin dünya genelinde en fazla bilinen küresel değeri. Türk Hava Yolları markasını bu seviyeye getirmek için bizi rakiplerimizden ayıran en belirgin özelliklerimizden biri olan farklı ve yenilikçi hizmet anlayışımızı sürekli geliştirdik ve devamını da hız kesmeden sağlıyoruz. Bugün tüm bunları fiiliyata geçirmek adına emek sarf ediyor olmak bizler için büyük bir gurur kaynağı olsa da yarın bu bayrağı teslim edeceğimiz arkadaşlarımıza yeterli imkânı bugünden sağlamakla da kendimizi yükümlü hissediyoruz. Bu amaçla İbn Haldun Üniversitesi ve Airbus ile genç yönetici adaylarımızın istifadesine sunduğumuz  “Hava Taşımacılığı Yönetimi Yüksek Lisans Programı”nı başlatmış olmak, bizlere bu noktada farklı bir gurur ve heyecan yaşatıyor. Biz, kısa ve uzun vadeli hedeflerimizi gerçekleştirmeyi sürdürdükçe, bu programın Türkiye’nin gelecekteki havacılık liderlerinin mesleki kabiliyetlerine büyük ölçüde katkı sağlayacağına inancımız sonsuz.” dedi.

İbn Haldun Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Sn. Prof. Dr. İrfan GÜNDÜZ ise, “Küresel havacılık sektöründe Türkiye’nin bölgesinde sergilediği lider pozisyonun yükselerek devamını sağlamak amacıyla ülkemiz havacılığının medar-ı iftiharı Türk Hava Yolları ve keza küresel havacılık ve uzay sanayii sektörünün önemli yapı taşlarından biri olan Airbus ile böylesine faydalı bir işbirliğine girmiş olmaktan İbn Haldun Üniversitesi olarak büyük mutluluk duyuyoruz. Mezuniyetleri akabinde bu arkadaşlarımızı sektöre ve ülkemize kazandıracak olmak bizim için büyük bir gurur olacaktır.” şeklinde konuştu.

Airbus Yönetim Kurulu Üyesi Thierry Baril; "Bizim için, ortağımız Türk Hava Yolları ile birlikte ‘Hava Taşımacılığı Yönetimi Yüksek Lisans Programı’nı başlatmak büyük bir onur. Bu program, umut vaadeden liderleri yetiştirmek ve onları Türk Havacılık ve Uzay Sanayii için mükemmel işler çıkaracakları yeteneklerle donatacak şekilde tasarlandı.” dedi.

Açılış hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.