Haber

YOUR LEARNING HUB

HAVA TAŞIMACILIĞI YÖNETİMİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI’NIN ALTINCI MODÜLÜ TAMAMLANDI!29 Mart 2018 PerşembeÜlkemizin gelecekte söz sahibi olacak havacılık liderlerinin yetiştirilmesi amacıyla, Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi, İbn Haldun Üniversitesi ve Airbus tarafından hayata geçirilen Hava Taşımacılığı Yönetimi Yüksek Lisans Programı’nın altıncı modülü olan “Network, Fleet And Schedule Planning” tamamlandı.

10-15 Mart 2018 tarihleri arasında Akademimizde gerçekleştirilen modül, alanında uzman eğitmen Dr. John Wensveen tarafından verildi. Yüksek Lisans öğrencileri bu dersle birlikte, network ve filo planının, şirket gelirleri ve karlılığını nasıl etkilediği üzerine çalışma fırsatı buldular. Dersin içeriğinde ilk olarak kilit pazar ve rota öngörmeyi öğrenme hedef alınmış; etkin bir şekilde uçak kaynaklarını kullanan bir program oluşturma, uçak ve filo kullanımını geliştirme gibi konular ele alınmıştır. Altıncı modülün tamamlanmasıyla öğrenciler aynı zamanda başarılı planlama stratejileri uygulama; yolcu trafiği talebi, uçuş tarifesi verisi ve optimizasyon araçlarını inceleme gibi konularda bilgi sahibi olmuşlardır.

Cranfield Üniversitesi ve British Columbia Üniversitesi gibi dünyanın önde gelen eğitim kurumlarıyla işbirliği çerçevesinde gerçekleşen ve 18 ay sürecek olan bu kapsamlı program havacılıkta kariyer planlayan herkes için bulunmaz bir fırsat. Dünyanın sayılı üniversitelerinden gelen profesörlerle yeni modüller gerçekleşmeye devam edecek.