Haber

YOUR LEARNING HUB

EĞİTİM KAYNAK YÖNETİM SİSTEMİ (FAAL) PROJESİ LANSMAN İLE TANITILDI22 Şubat 2016 PazartesiTürk Hava Yolları Havacılık Akademisi tarafından geliştirilen, eğitim süreçlerinin yönetildiği ve Türk Hava Yolları birimlerince kullanılmakta olan Eğitim Kaynak Yönetim Sistemi (FAAL)’e ilişkin yeniliklerin ve fonksiyonlarının tanıtıldığı lansman, 18 Şubat 2016 tarihinde Genel Müdürlük VIP salonunda gerçekleştirildi.

FAAL’in varlık sebebinin, geçirdiği aşamaların, sağladığı katkı ve avantajların anlatıldığı, kullanım alanlarının tanıtıldığı etkinliğe Havacılık Akademisi Başkanı Sayın Doç. Dr. Kemal YÜKSEK, Akademi diğer yöneticileri ve FAAL sistemi ekibi, Türk Hava Yolları eğitim koordinatörleri ve diğer ilgililer iştirak etti.

FAAL’in fikir mimarı olan Havacılık Akademisi Başkanı Sayın Doç. Dr. Kemal YÜKSEK,  etkinlikte yaptığı konuşmasında FAAL sistemini “Akademinin otomasyon ihtiyacını karşılamak üzere kurulmuş bir kaynak yönetim sistemi” olarak tanımladı. Konuşmasına sunum eşliğinde devam eden Sn. Yüksek konu ile alakalı olarak şunları söyledi: “FAAL sistemi ile birlikte Türk Hava Yolları bünyesindeki tüm birimlerin eğitim ihtiyacının tespiti ve yönetilmesi sağlanmaktadır.  Eğitim taleplerinin tek bir noktada toplanmasıyla başlayan faaliyet sisteminin bünyesinde başta eğitim planlama, sertifika basımı, kursiyer eğitim geçmişi ve envanter yönetimi olmak üzere bir çok iş süreci yer almaktadır. Bir yandan yazılım geliştirilirken diğer taraftan iş süreçleri de gözden geçirilip optimize edilmektedir.  Yıl sonuna kadar Havagram, LMS ve ERP sistemleri ile entegrasyon sağlanarak eğitim yönetiminin merkezi olarak gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir. FAAL global bir sistemdir. Bu sistem ile çalışanların gereksiz yere operasyondan çekilmesi önlenmekte, ihtiyaç duyulan raporlar sağlıklı bir şekilde alınabilmektedir. Tüm bunlar 2023 vizyona ulaşılması ve daha sonrası için gerekli görülmektedir.  Bu sistemin geliştirilmesini az sayıda çalışan ile sağlamayı başardık. Eğitim Başkanlığı olarak eğitime önem veriyoruz. Eğitim verirken en önemli şey örnek gösterebilmektir. İnşallah bu bir örnek olur. Özellikle sistemin yapılandırılmasında ve gelişiminde emeği olan arkadaşların özverisine teşekkür ediyorum. Böyle arkadaşlarımıza kıymet verelim, önlerini açalım”.

Katılımcılar tarafından merak edilen soruların Sn. Yüksek ve FAAL ekibi tarafından yanıtlanmasının ardından etkinlik,  ilgili sistemi yapılandıran ve yöneten dört kişiye yönelik hediye takdimi ve teşekkür konuşmaları ile devam etti. Lansman sonunda, FAAL ekibi ve yöneticiler eşliğinde toplu fotoğraf çekimi yapılırken,  tüm katılımcılara pasta ikramı yapıldı.