Haber

YOUR LEARNING HUB

BİLGİYE DOĞRU/TAALKS PROGRAMIMIZDA BU AY SN. PROF. DR. MEDAİM YANIK’I AĞIRLADIK19 Şubat 2018 PazartesiTürk Hava Yolları Havacılık Akademisi, 14 Şubat 2018 tarihinde Türk Hava Yolları Genel Müdürlük VIP Salonu’nda düzenlediği “Bilgiye Doğru/TAALKS - Turkish Aviation Academy Leading Knowledge Series” programında konuk olarak Sn. Prof. Dr. Medaim YANIK’ı ağırladı.

Programa Ortaklığımız çalışanlarının yanı sıra İstanbul Vali Yardımcımız Sn. Halil Serdar CEVHEROĞLU da katılım gösterdi. “Evlilik ve İş Hayatı Etkileşir mi?” konulu programda Sn. YANIK, mutlu evliliklerde olması gereken 7 özellikten bahsederek, evlilikteki mutlulukla iş hayatı arasındaki bağı anlattı. Mutlu evlilik için 7 tavsiye veren Sn. YANIK, eşlerin birbirleri arasındaki farkı olduğu gibi kabul etmelerinin ve yıkıcı tarzda kavga etmemelerinin gereğinin altını çizdi. Bunun yanı sıra, evliliğin mutlu veya mutsuz gitmesinin sadece iş hayatını değil kişinin sağlığını da etkilediğini yapılan araştırmalarla ve grafiklerle gösterdi. “Mutluluğu; yakınlarımız, özellikle de eşlerimiz ile derin, güçlü, nitelikli ve tatmin edici ilişkiler içinde olmak sağlıyor.” diyen Sn. YANIK konuşmasında mutlu ve mutsuz evliliği olan gerçek kişilerin söylediği cümleleri katılımcılarla paylaştı.

Program, Havacılık Akademisi Başkanı Sn. Prof. Dr. Kemal Yüksek’in hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi. Program sonunda katılımcılara Sn. YANIK’ın “Dest-i İzdivaç: Kim Kiminle Evlenirse Mutlu Olur?” ve “Mutlu Evliliklerin 7 Özelliği” adlı kitapları hediye edildi.

İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun olan Sn. Prof. Dr. Medaim YANIK, 2000 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde ruh sağlığı ve hastalıkları alanında uzman oldu. Çeşitli üniversitelerde öğretim üyeliği ve bölüm başkanlığı yapan Sn. YANIK, 2010 yılında profesör unvanını kazandı. “Dissosiyatif kimlik bozukluğu olan hastaların psikoterapisi” uzmanlık alanlarından biri olan Sn. YANIK, aile ve eş ilişkileri alanında da çalışmalar yapmaktadır. Bu çalışmalarla “Evlilik Güçlendirme Programı”nı geliştirmiş olan Prof. Dr.Yanık’ın, bunun yanı sıra ulusal ve uluslararası dergilerde makaleleri de bulunmaktadır.