Haber

YOUR LEARNING HUB

BAŞARILI LİSE ÖĞRENCİLERİ’NE ORTAKLIĞIMIZDAKİ KARİYER FIRSATLARINI TANITTIK!28 Ocak 2019 PazartesiHavacılık Akademisi, üniversitelerle yürüttüğü ortak çalışmalarla sektörün gelişmesine önemli ölçüde destek sağlarken aynı zamanda havacılığı farklı kitlelere de tanıtmaya devam ediyor. 

Eğitim ortağımız İbn Haldun Üniversitesi’nin organize etiği Türkiye’nin dört bir yanından gelen yaşları 15-18 aralığında değişen 100 kişilik başarılı lise öğrenci grubuna gelecekteki iş ve kariyer fırsatlarını tanıtmak amacıyla hazırlanan program kapsamında Türkiye’nin önde gelen şirketleri ve kurumları gezdirildi. Bu kapsamda öğrenciler 24.01.2018 tarihinde Ortaklığımızda ağırlandı.

Havacılık Akademimizin ev sahipliğinde Uçuş Eğitim Merkezi’nde hazırlanan bu programda Akademi Başkanımız Sn. Müjdat Uludağ öğrencilere dünyadaki havacılık sektörünün gelişimi ve Ortaklığımız tarihçesi hakkında bilgilendirici bir sunum yaptı. İstihdam Başkanlığı öğrencilere Türk Hava Yollarının yeni mezun işe alım programı olan “Take-Off” ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Uçuş Eğitim Başkanlığından da kabin memurluğu hakkında bilgilendirici bir sunum yapılarak öğrencilere Türk Hava Yolları’ndaki kariyer fırsatları tanıtıldı.

Programımız öğrencilerden büyük ilgi görerek onlarda yeni ufuklar açmasını sağladı. Öğrenciler daha sonra A320 simülatörlerine alınarak kokpitte olmanın heyecanını yaşadı. Eğitmenler tarafından karşılanan grup, önce kabin simülatörlerini gezerek, kabin ekiplerine verilen eğitimler hakkında bilgi edindi. Ardından kokpit simülatörlerinin bulunduğu alana gerçekleştirilen ziyarette ise, pilotlar tarafından alınan eğitimler yüzeysel olarak uzman eğitmenler tarafından aktarıldı. Son olarak programımız öğrenciler için özel olarak hazırladığımız uçak maketi hediyeleri ile sonlandırıldı.

Akademimiz bu konferanslar ile ulusal ve uluslararası alanda tanınırlığını arttırırken aynı zamanda nitelikli iş gücü istihdamına katkı sağlayarak eğitim alanında destekleyici rol oynamaya devam ediyor.