Haber

YOUR LEARNING HUB

AKADEMİMİZDEN LUFTHANSA FLIGHT TRAINING CENTER’A ZİYARET11 Nisan 2017 SalıTürk Hava Yolları Havacılık Akademisi 2007 yılından bu yana korkuları dolayısıyla uçamayan veya endişe ile uçanların bu hislerini yenmelerine yardımcı olmak amacıyla Türkiye’de gerçekleştirdiği Uçuş Korkusunu Yenme Programı’nı Almanya başta olmak üzere Avrupa bölgesinde gerçekleştirmek için başlattığı çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Bu proje kapsamında Havacılık Akademisi Pazarlama ve Satış Müdürü Mustafa DEMİRAK, Pazarlama ve Satış Şefi Recep ÇAĞDAŞ, Sorumlu Kaptan Pilot Burç KOÇER, Kabin Yer Eğitmeni Özlem TEZEKEN ve Uzman Psikolog Alev ÜNEL ön değerlendirme ve incelemelerde bulunmak amacı ile Almanya’nın Frankfurt kentinde Lufthansa Flight Training Center’ı ziyaret etti. Görüşmeye Lufthansa Flight Training Center’dan Satış ve Ürün Yönetim Müdürü Steffen Zwiener katılım sağladı.

Ülkemizde %90’ın üzerinde bir başarıya sahip olan bu program, sınıf içi eğitiminde katılımcılara havacılık alanında uzman kişilerce (pilot, teknik eğitmen, kabin eğitmeni) uçaklarla ilgili pilotaj ve teknik konularda bilgiler verilmesi, uzman psikolog eşliğinde uçuş korkuları üzerinde değerlendirmeler yapılması ve uzmanlar eşliğinde kabin simülatöründe sanal uçuş ve ertesi gün gerçekleştirilen gerçek uçuş imkanı sağlaması gibi özellikleri ile eşsiz nitelikte.

En yakın sürede Almanya başta olmak üzere Avrupa bölgesinde İngilizce ve Almanca dillerinde başlatılması planlanan programın yoğun talep göreceği ve yüksek bir başarı oranı yakalayacağı öngörülüyor.