AKADEMİMİZDEN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ İÇİN ÖZEL KUTLAMA!23 Kasım 2018 CumaTürk Hava Yolları Havacılık Akademisi, 24 Kasım Öğretmenler Gününü 15 Temmuz Amfisinde yapılan özel bir törenle kutladı. Törene, öğretmenlerimizin yanı sıra Akademi çalışanları da katıldı.

Tören, Havacılık Akademisi Başkanı Sn. Müjdat Uludağ’ın konuşması ile başladı. Sn. Uludağ konuşmasında eğitmenlerimizin yetişkin eğitimindeki zorlukların bilinci ile hareket ederek kendilerini sürekli farklı kabiliyetler ile donatmaları ve yetiştirmeleri gerekliliğinden bahsetti. Önümüzdeki 5 yılda personel sayımızın %50 artmasının planlandığı bir dönemde daha çok iş hayatına yeni başlayan çalışanlarla tanışacağımızı, onların alışkanlık ve beklentilerini iyi analiz ederek kendimizi hazırlamamız gerektiğini hatırlattı. Ortaklığımızın eğitim politikasında anıldığı üzere eğitimin evrensel normlarını sürekli takip ediyor ve uygulamalarımızı güncelliyor olmamız gerektiğini ve başarıya giden yolda her zaman eğitmenlerimizin ve personelimizin yanında olacağının da ayrıca altını çizdi.

 Törende akademimizin en kıdemli eğitmenlerinden Sn. Benan Akın ve Sn. Leyla Dençeli de günün önemine ilişkin düşüncelerini ve yaşadıkları bazı tecrübeleri bizlerle paylaştı. Eğitmenlerimiz konuşmalarında emek, özveri, sabır ile nesilleri eğiten, geçmişin öğreticisi ve geleceğin kurucusu değerli öğretmenlerin önemi ve değerini bir kez daha bizlere hatırlatarak duygu dolu anlar yaşamamızı sağladılar. Törenimiz Akademimizdeki yöneticilerimiz tarafından eğitmenlerimize kendileri için özel olarak hazırlanan hediyelerin takdimi ile devam etti.

Kurumsal Üniversite unvanına sahip olan Akademimizin öğretmenlerine olan öneminin göstergesi olarak düzenlenen bu tören, pasta kesimi ve toplu aile fotoğrafı çekimiyle sona erdi. Tüm öğretmenlerimizin günü kutlu olsun!