Haber

YOUR LEARNING HUB

AKADEMİMİZ’İN, AIRBUS VE IBN HALDUN ÜNİVERSİTESİ İLE AKADEMİK ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR...11 Nisan 2018 ÇarşambaÜlkemizin gelecekte söz sahibi olacak havacılık liderlerinin yetiştirilmesi amacıyla, Cranfield Üniversitesi ve British Columbia Üniversitesi gibi dünyanın önde gelen eğitim kurumları ile akademik işbirliğiyle ve Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi, İbn Haldun Üniversitesi ve Airbus tarafından hayata geçirilen Air Transport Management -Hava Taşımacılığı Yönetimi- Yüksek Lisans Programı’nın yeni dönem çalışmaları başladı.

Bu amaçla, Airbus’tan Havacılık Yönetimi Başkanı Sn. Dr. William GIBSON, İş Geliştirme Müdürü Sn. Alice KONTOR ve Uluslararası Kooperasyon Müdürü Therry ADER; İbn Haldun Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sn. Prof. Dr. Ekrem TATOĞLU, İşletme Bölümü Başkanı Sn. Prof. Dr. Mustafa Kemal YILMAZ, Enstitü Müdür Yardımcısı Sn. Dr. Öğr. Üyesi Nihat GÜMÜŞ ve Hava Taşımacılığı Programı Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Ali Osman KUŞAKCI, Havacılık Akademisi’ne görüşmeler için ziyarette bulundular.

2018’in Ekim ayında başlayacak olan Hava Taşımacılığı Yüksek Lisans Programı yeni dönem öğrencileri için kapılarını araladı. Her geçen dönem global havacılık sektöründeki yeniliklere hızla ayak uydurarak kendini yenileyen bu program derslerin içeriği ve uygulanış şekli açısından eşsiz olarak nitelendiriliyor. Akademik program boyunca havacılık ve uzay sanayi alanında bilgi ve becerilerle donatılan öğrenciler; havayolu yönetiminin temelleri, havacılık ekonomisi, finans, havacılık hukuku, pazarlama, mevzuata uygunluk gibi havacılığın hemen her alanına hitap eden güncel içerikli dersler alırken, aynı zamanda havalimanı planlaması ve yönetimi ile hava taşımacılığı sözleşmeleri gibi konuları da modüler olarak seçme imkânına da sahip oluyor.