Haber

YOUR LEARNING HUB

AKADEMİ'DEN AIRBUS'A ÖNEMLİ ZİYARET10 Temmuz 2014 Perşembe
Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi Başkanı Doç. Dr. Kemal Yüksek başkanlığındaki heyet, 10-11 Temmuz 2014 tarihlerinde Fransa’nın Toulouse şehrinde Airbus Eğitim Merkezi yetkilileri ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıya Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi’nden Akademi Başkanı Doç. Dr. Kemal Yüksek, Eğitim Teknolojileri ve Koordinasyon Müdürü Dr. Tahsin Uğurlu ve Teknik Eğitim Müdürü Murat Köse; Airbus’tan ise Kurumsal Gelişim, Birleşme ve Devralmalardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Florian Cardi, İş Geliştirme, Strateji ve Yatırımlar Başkanı Heino Hoermann, İş Geliştirme ve İş Birliği, Eğitim ve Uçuş Operasyon Başkanı Remy Cadeau ve Eğitim Çözümleri Uygulama, Eğitim ve Uçuş Destek Müdürü Jean-Francois Gallegos katıldı.

Akademi Başkanı Doç. Dr. Kemal Yüksek, “Türk Hava Yolları’nın, yeni havalimanı, coğrafi konumu ve büyüyen marka değerinin sağladığı avantajlarla; sektörün öncü kurumlarının tüm havacılık eğitim ihtiyacını karşılayan bir oluşuma öncülük edecek bir dünya markası” olduğunu belirterek, ilerleyen günlerde karşılıklı iş birliği ile ilgili görüşmelere devam edileceğini vurguladı.

Airbus Eğitim Birimleri Genel Müdür Yardımcısı Florian Cardi ise, Airbus’ın konuya yaklaşımının proaktif olacağını ve toplantının bu anlamda çok faydalı olduğunu ifade etti.

Toplantı sonrasında eğitim simülasyon sınıflarını gezen heyet, eğitimler ve kullanılan programlar hakkında bilgi aldı.

Toplantıda olası iş birliği modelleri üzerinde durularak Airbus-Türk Hava Yolları iş birliğinde teknik eğitimler veren bir eğitim merkezinin kurulması fikri değerlendirildi. Toplantı süresince, eğitim ortaklığı da dâhil olmak üzere birçok alternatif model hakkında ön görüşmeler yapıldı.