Haber

YOUR LEARNING HUB

2. EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ ZİRVESİ AKADEMİ’NİN DE KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİ14 Mart 2015 Cumartesiİlki 2014 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Eğitim Teknolojileri Zirvesi’nin ikincisi 14 Mart 2015 tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi’nde hayat buldu. Eğitim ile teknolojinin aynı potada eridiği bir buluşma noktası olarak görülen etkinlik, eğitim, iş dünyası ve medyadan önemli katılımcıları bir araya getirdi. 

Eğitimin ve teknolojinin hemen her alanda entegre şekilde var olduğu gerçeğinden yola çıkılarak çok sayıda sektörden kurum ve kuruluşun katılımını hedefleyen Zirve’ye, Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi ulaşım sponsoru olarak destek verdi. Akademi Başkanı Doç. Dr. Kemal Yüksek, Türk Hava Yolları’na özellikle son iki yıllık süre zarfında eğitim alanında kazandırdığı modernize süreçleri ve dijital sistemleri konu alan bir konuşma yaptı. Türk Hava Yolları’nın stratejik yönetim anlayışından ve bu sayede geldiği noktadan bahseden Yüksek, hızlı büyümeye uyum sağlayabilmek amacıyla zamandan ve mekandan bağımsız eğitim ve değerlendirme sistemlerinin gerekliliği ve bu alanda yapılan yeni uygulamalar konusunda bilgiler paylaştı. Yüksek ayrıca, Türk Hava Yolları’nın yanı sıra, yurtiçi ve yurtdışındaki eğitim ihtiyacını karşılama misyonunu da üstlenen Akademi’nin, en kaliteli ve verimli eğitimi en hızlı şekilde verebilmenin dijital ders sistemi ile mümkün olabileceğini belirterek Akademi bünyesinde bu alanda yapılan çalışmalara değindi. Sn. Yüksek oturum sonrasında ise ilgili konularda kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

Akademi bünyesinde uzman eğitmen kadrosu ile yapılandırılan havacılık eğitimleri konularında katılımcıları bilgilendirmek üzere, pazarlama ekibi de Zirve’de bulundu. Digital eğitimler ve Hava Taşımacılığı Yönetimi Yüksek Lisans Programı büyük ilgi toplayan hizmetler oldu.

Zirve’nin açılışı sırasında gerçekleştirilen hologram gösterisi büyük ilgi topladı. Gösteride, telefonun mucidi Alexander Graham Bell, hologram teknolojisiyle onur konuğu olarak Zirve’ye katıldı ve diğer konuşmacı ile sohbet etti. Zirve süresince, ülkemizden ve dünyadan gelen birbirinden değerli konuşmacıların yer aldığı oturumlar, eğitim alanında meydana gelen son teknolojik gelişmelere ışık tutarken, aynı zamanda yakın gelecekte kullanılmaya başlanacak inovatif uygulamalar konusunda katılımcılarına ipuçları verdi.  Sosyal sorumluluk çalışmalarına da yer veren Zirve yönetimi, fuar alanında bir stant kurarak engelliler için yardım kampanyası düzenledi.