Haber

YOUR LEARNING HUB

“IATA AIRPORT TERMINAL PLANNING AND DESIGN” EĞİTİMİ AKADEMİMİZDE BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİ 9 Haziran 2017 CumaSivil havacılık sektörünün eğitim alanında başarılı bir performans sergileyen Akademimiz, bir IATA eğitimini daha başarıyla gerçekleştirdi.

“IATA Airport Terminal Planning and Design” eğitimi 05-09 Haziran tarihlerinde IATA’nın Bölgesel ve Yetkili Eğitim Merkezi olan Havacılık Akademisi sınıflarında alanında uzman eğitmenler Martin BRAUN ve Manuel Lanuza FABREGAT tarafından verildi.

Ortaklık çalışanlarımızın yanı sıra Malezya’dan, Hindistan’dan, Sırbistan’dan ve Çin’den gelen firma çalışanlarının katılımlarıyla başlayan eğitim başarıyla tamamlandı.

Tesis planlamacıları, mühendisler ve terminal operatörleri  için tasarlanan eğitim; terminal tasarım konularına hakim olarak planlama ve optimizasyon projelerine aktif katılabilme, kullanıcı ve teknik altyapı gereksinimlerini terminalinize nasıl entegre edeceğinizi öğrenme, terminal kapasitesini ve hizmet seviyesini tanımlama, yolcu kolaylığı ve gelirini arttıracak altyapı iyileştirme fırsatlarını belirleme gibi konularda katılımcıların uzmanlaşmasına olanak sağladı.

Şirketlerin başarısında eğitimin kritik bir rol oynadığı ve başarılı şirketlerin eğitimi ana stratejilerinin bir parçası olarak gördüğünün bilincinde olan Havacılık Akademisi, IATA eğitimleri ile sivil havacılık sektörünün gelişimini desteklemeye devam ediyor.