Haber

YOUR LEARNING HUB

“IATA AIRPORT SLOTS AND COORDINATION” EĞİTİMİ AKADEMİMİZDE BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİ13 Eylül 2017 ÇarşambaSivil Havacılık sektörünün gelişimine katkı sağlamak hedefi doğrultusunda Havacılık Akademisi, bir IATA eğitimiyle daha havacılık sektörüne profosyonel yüzler kazandırmaya devam ediyor.

“Airport Slots and Coordination” Eğitimi 11-13 Eylül 2017 tarihlerinde IATA’nın Bölgesel ve Yetkili Eğitim Merkezi olan Havacılık Akademisi sınıflarında alanında uzman eğitmen MICHAIL ANGELOPOULOS tarafından verildi.

İlgili eğitim, IGA Havalimanı İşletmesi, Pegasus Airline ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı YAP. İŞL. A.Ş. gibi firmaların çalışanlarının da katılımıyla başarıyla tamamlandı.

 Günümüzde artan hava trafiği sebebiyle, havaalanı kapasite talebi ve kapasite tahsisi arasındaki fark büyük oranda artmıştır. Havayolu slotları için artan talep, bu büyümeyi karşılamak için yeterli kapasitesi olmayan havalimanları için önemli bir mesele haline gelmektedir. Havaalanı altyapısının etkin kullanımını maksimize edebilmek için tasarlanan bu eğitim; ilgili personelin bu alanda uzmanlaşmalarını sağladı.

Havacılık sektöründe profesyonel personel yetiştirilmesinde büyük katkılar sağlayan IATA eğitimleri, Havacılık Akademisi bünyesinde yeni uzmanlar yetiştirmek üzere sizleri bekliyor.