Haber

YOUR LEARNING HUB

“YÖNETİCİ ASİSTANLIĞI DİPLOMA PROGRAMI” İLK MEZUNLARINI VERDİ…12 Temmuz 2018 PerşembeTürk Hava Yolları Havacılık Akademisi’nin, Ortaklığımızda görev yapan yönetici asistanlarının kişisel ve mesleki yetkinliklerinin güçlendirilerek hizmet mükemmelliğinin arttırılması hedefi doğrultusunda tasarladığı “Yönetici Asistanlığı Diploma Programı” ilk mezunlarını verdi. Programı başarı ile tamamlayan çalışma arkadaşlarımıza sertifikalarını Havacılık Akademisi Başkanı Prof. Dr. Kemal YÜKSEK “15 Temmuz Amfisi” nde düzenlenen tören ile takdim etti.

Bu programın amacı, hızlı değişen ve gelişen iş dünyasının gereksinimlerini karşılayabilecek bilgi ve becerilerle yönetici asistanlarını; bilgisayar kullanımında uzman, büro yönetimi ilkelerini ve yöntemlerini profesyonelce kullanabilen, iyi insan ilişkileri kurabilen ve modern protokol bilgileri ile daha donanımlı bireyler haline getirmektir.  “Yönetici Asistanlığı Diploma Programı” sınıf, dijital ve bütünleşik (blended) platformlarda gerçekleştirilen mesleki eğitim, kişisel gelişim eğitimleri, dil eğitimleri ve bilgisayar eğitimleri gibi içeriklerden oluşmaktadır. 

Katılımcılar, bu program ile Havacılık Akademisi’nin kataloğunda yer alan Duygusal Zeka, Protokol Görgü Kuralları ve İmaj, Zaman Yönetimi, English for E-mail, Useful English Expressions for Executive Assistant, Word, Excel, Outlook, Powerpoint gibi eğitimlerde uzmanlaşma imkanı buldular.

Havacılık Akademisi’nin, değişik pozisyonlarda görev yapan ve kariyerlerini geliştirme potansiyeline sahip adaylar için tasarladığı diploma programları, yetiştirme ve gelişim programları olarak nitelendirilmekte ve bu amaca uygun içerikleri barındıracak şekilde tasarlanmaktadır. Böylelikle bu diploma programlarını alan Ortaklık personeli aldıkları eğitimlerini iş sahasında uygulamaya dönüştürme deneyimi elde ederek Ortaklığımızın gelişimine doğrudan katkıda bulunma fırsatını yakalayabiliyor.

Akademi, havacılık alanında bölgesinde ilk tercih edilmesi ve “Kendini Yönetmek”, “Diğerlerini Yönetmek” ve “Operasyonu Yönetmek” vizyonu ile tasarladığı diploma programları ile Türk Hava Yolları’nda ve havacılık sektöründe fark yaratmaya devam edecek.