Haber

YOUR LEARNING HUB

“KABİNDE UZMANLAŞMA EĞİTİM PROGRAMI” İLE HEDEF MAKSİMUM YOLCU MEMNUNİYETİ8 Kasım 2017 ÇarşambaSektörde rekabet avantajının önemli bir unsuru olan kabin personelinin kişisel ve mesleki yetkinliklerini arttırmak amacıyla, Havacılık Akademisi ve Uçuş Eğitim Başkanlığı tarafından ortaklaşa hazırlanan “Kabinde Uzmanlaşma Eğitim Programı” kasım ayı itibarı ile yeniden başlatıldı.

Bu program, yolcuya yönelik hizmet kalitesini maksimum düzeye taşıyacak olan davranış modellerini ölçümleyerek, verilecek güncel bilgilerle kabin personelini her alanda donanımlı hale getirmeyi amaçlamaktadır. Daha önce yaklaşık 1.600 kabin amiri ve memuruna verilen bir aylık eğitim programının neticeleri, yapılan müşteri memnuniyeti /şikayeti anketlerindeki olumlu gelişmeler ile alınmaya başlandı.

“Kabinde Uzmanlaşma Eğitim Programı” sınıf eğitimi, uzaktan eğitim, seminer, ürün ve hizmet sunumu üzerine uygulamalı eğitimlerden oluşmaktadır. Havacılık Akademisi tarafından Duygusal Zeka, Etkili İletişim, Protokol ve İmaj eğitimleri yanında Kabin İngilizcesi dersleri blended olarak verilmekte olup; Müşteri Deneyimi ve Hospitality seminerleri ile desteklenmektedir. Bunun yanı sıra, Lynda.com’un geniş içeriğinden oluşan eğitim paketi de katılımcılara sağlanmaktadır. Uçuş Eğitim Başkanlığı tarafından ise Emniyet Farkındalığı, Hat Servis, Tip Eğitimleri ve diğer mesleki eğitimler de katılımcıların istifadesine sunulmaktadır.

Kabin personeli, dönemsel olarak planlanmış olan eğitimleri 2017-2018 yılları arasında almaya devam edecek.