Haber

YOUR LEARNING HUB

“ICAO TRAINING DEVELOPERS COURSE” EĞİTİMİ AKADEMİMİZDE BAŞARIYLA TAMAMLANDI7 Şubat 2018 ÇarşambaKüresel Kurumsal Üniversite Konseyi (GlobalCCU) tarafından Türkiye’nin ilk resmi Kurumsal Üniversite tanınırlığı olan Havacılık Akademisi, ICAO eğitimleriyle Sivil Havacılık sektörünün gelişimine katkı sağlamaya devam ediyor.

“Training Developers Course (TDC)” Eğitimi 22 Ocak-2 Şubat 2018 tarihlerinde “ICAO Bölgesel Eğitim Mükemmellik Merkezi” unvanına sahip Havacılık Akademisi sınıflarında alanında uzman eğitmen John Patrick Kituku Mbithi tarafından verildi. İlgili eğitime Akademimiz çalışanları katılım gösterdi.

TDC eğitimi ICAO kapsamında Standart Eğitim Paketleri (STP) dizayn etmek ve geliştirmek amacıyla hazırlanmış olup, havacılık çalışanlarına sunulmaktadır. Alanında uzman eğitmenimiz eşliğinde gerçekleştirilen bu eğitimle beraber personelin eğitim tasarlama ve geliştirme yetkinliği sağlandı.

Son dönemde kullandığı son teknoloji ile eğitim yöntemlerini modernize eden Havacılık Akademisi, bünyesinde yer alan eğitimlerin yanı sıra, IATA, ICAO gibi akreditasyonları çerçevesinde gerçekleştirdiği eğitimlerle ulusal ve global havacılık sektörünün eğitim ihtiyacını karşılamaya devam ediyor.