Haber

YOUR LEARNING HUB

“IATA KÜRESEL EĞİTİM ORTAKLIĞI KONFERANSI 2018” EV SAHİPLİĞİMİZDE BAŞARIYLA TAMAMLANDI24 Nisan 2018 SalıTürk Hava Yolları’nın ana sponsorluğunu üstlendiği, bu sene İstanbul’da gerçekleştirilen Uluslararası Havayolu Taşıyıcıları Birliği IATA’nın ‘Küresel Eğitim Ortaklığı Konferansı’ üç günün sonunda tamamlandı.

Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi’nin ev sahipliği yaptığı ve 50 farklı ülkeden 200’ün üzerinde katılımcının bulunduğu konferans, Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. İlker AYCI’nın açılış konuşmasıyla başladı. Sn. AYCI’nın yanında, İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Sn. Abdulkerim ÇAY, Uçuş İşletme Genel Müdür Yardımcısı Sn. Levent YILMAZ ve Basın Müşaviri Sn. Yahya ÜSTÜN de açılışa teşrif ettiler. Etkinlik boyunca Havacılık Akademisi'nin geliştirmiş olduğu Hezarfen simülasyon oyunu ve ilk defa sergilenen sanal gerçeklik destekli uçuş yolcu simülatörü ile De-icing simülatörü katılımcılar tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

Konferansın birinci günü düzenlenen panellerde Havacılık Akademisi Başkanı Sn. Prof. Dr. Kemal YÜKSEK de panelist olarak yer aldı. Düzenlenen panellerde havacılığa dair yeni bakış açıları ve teknolojiler konuşuldu. Konferansın ilk günü sonunda ev sahibi olarak katılımcılarla tekne gezisi düzenlendi ve boğaz turu yapıldı.

Konferansın ikinci günü panellerle devam etti. İkinci gün sonunda düzenlenen gala gecesinde ödül töreni gerçekleştirildi. Bu ödül töreninde çok sayıda IATA eğitimine ev sahipliği yapan Havacılık Akademisi üçüncü kez üst üste satış performansından dolayı “IATA Premier Circle Member” üyesi olmaya hak kazandı. Havacılık Akademisi’nin üstün performans neticesinde kazandığı başarı plaketi, düzenlenen gala gecesinde IATA Eğitim ve Gelişim Enstitüsü Direktörü Guy BRAZEAU tarafından Havacılık Akademisi Başkanı Sn. Prof. Dr. Kemal YÜKSEK’e takdim edildi. Gala gecesinde, Türk halkının yöresel dansları halk oyunları ekibi tarafından misafirlerimize sergiledi.

İlgili konferansın son gününde havayolu yetkilileriyle birebir görüşmeler yapıldı. Arkasından ziyaretçilere İstanbul turu düzenlendi. Katılımcıların teşekkürlerinden sonra etkinlik sona erdi. Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi de hak ettiği bu ödülün devamlılığını sürdürebilmek adına çalışmalarına devam edecek.