Haber

YOUR LEARNING HUB

“IATA AIRPORT COLLABORATIVE DECISION MAKING IN AIRPORT AND GROUND OPERATIONS” EĞİTİMİ AKADEMİMİZDE BAŞARIYLA TAMAMLANDI20 Nisan 2018 CumaSivil havacılık sektörünün eğitim alanında başarılı bir performans sergileyen Akademimiz, bir IATA eğitimini daha başarıyla gerçekleştirdi.

“IATA Airport Collaborative Decision Making in Airport and Ground Operations” (Havaalanı ve Yer Operasyonlarında Havaalanı İşbirliği Karar Verme) eğitimi 17-19 Nisan tarihlerinde IATA’nın Bölgesel ve Yetkili Eğitim Merkezi olan Havacılık Akademisi sınıflarında alanında uzman eğitmen Velissarios ELEFTHERIOU tarafından verildi.

Ortaklığımız çalışanlarının yanı sıra Amira Travel & Logistics, Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş., Middle East Airlines Ground Handling, Raas Travel&Tourism Agency gibi dünyaca ünlü havayolu şirketinden kursiyerlerin de bulunduğu bu eğitimle birlikte katılımcılar; A-CDM projelerini tasarlayıp onların nasıl uygulanacağını öğrendiler. Ayrıca katılımcılar, bu eğitimle birlikte A-CDM kavramını, bir çalışma şekli olarak başkalarına açıklama, bilgi paylaşımını kolaylaştırmak için ortaklar arasında güven inşa etme ve paylaşılan bilginin kullanımını artırma becerilerini kazandılar.

Havacılık sektörünün profesyonel eğitim ihtiyaçlarını karşılaması ve sektörde kalifiye personel yetişmesine büyük katkı sağlaması bakımından önem arz eden IATA eğitimleri, yeni uzmanlar yetiştirmek için Havacılık Akademisi’nde sizleri bekliyor.