Haber

YOUR LEARNING HUB

“IATA AIRLINE SOCIAL MEDIA STRATEGY” EĞİTİMİ AKADEMİMİZDE BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİ22 Haziran 2017 PerşembeSivil Havacılık sektörünün gelişimine katkı sağlamak hedefi doğrultusunda Havacılık Akademisi, IATA eğitimleri ile havacılık sektörüne profesyonel liderler kazandırmaya devam ediyor.

“IATA Airline Social Media Strategy”eğitimi 19-21 Mayıs 2017 tarihlerinde IATA’nın Bölgesel ve Yetkili Eğitim Merkezi olan Havacılık Akademisi sınıflarında alanında uzman Raj Gopalkrishna DORAI’nın anlatımı ile gerçekleşti.

Ortaklık çalışanlarımızın yanı sıra Portekiz, Polonya ve Nijerya gibi ülkelerden gelen havayolu çalışanların da katılımlarıyla başlayan eğitim başarıyla tamamlandı.

İlgili eğitim, ticari departmanlardaki üst düzey yöneticiler, seyahat acenteleri ve IT şirketleri de dahil olmak üzere havayollarıyla çalışan tedarikçiler, pazarlama ve reklam departmanı ile gelir yönetimi departmanı çalışanları için tasarlandı.Katılımcılar bu eğitime katılarak günümüzün en etkili pazarlama yöntemlerinden biri olan sosyal medya platformlarında nasıl başarıya ulaşacaklarını, bu kullanıcı odaklı teknolojinin karlılığı nasıl artıracağını ve havayollarında uygulayabilecekleri başarılı iletişim stratejilerini nasıl öğreneceklerini keşfettiler.

Eğitim süresince uzman eğitmenin anlatımı ile sosyal medyanın havayollarını nasıl etkilediği, marka kimliğini ve kişiliğinin bir sosyal pazarlama stratejisine nasıl entegre edileceği, sosyal medya pazarlamacılığında kullanılacak uygun taktik belirleme becerisinin nasıl kazanılacağı örnek ve sunumlarla katılımcılara aktarıldı.

Havacılık sektörünün profesyonel eğitim ihtiyaçlarını karşılaması ve sektörde kalifiye personel yetişmesine büyük katkı sağlaması bakımından önem arz eden IATA eğitimleri, yeni uzmanlar yetiştirmek için Havacılık Akademisi’nde sizleri bekliyor.