Haber

YOUR LEARNING HUB

“GROUND HANDLING FOR NARROW AND WIDE BODY AIRCRAFTS” EĞİTİMİ AKADEMİMİZDE BAŞARIYLA TAMAMLANDI…12 Aralık 2017 SalıEğitime verdiği desteği Küresel Kurumsal Üniversite Konseyi (GlobalCCU) tarafından tastiklenen ve Türkiye’nin ilk resmi Kurumsal Üniversite unvanını alan Havacılık Akademisi, sahip olduğu ICAO akreditasyonu ile sivil havacılık sektörünün gelişimine katkı sağlayacak yeni eğitimler tasarlamaya devam ediyor.

“Ground Handling For Narrow and Wide Body Aircrafts” Eğitimi 04-07 Aralık 2017 tarihlerinde “ICAO ile RTCE-Regional Training Center of Excellence (Bölesel Eğitim Mükemmellik Merkezi)” unvanına sahip Havacılık Akademisi sınıflarında alanında uzman eğitmenimiz Serdar ÇİLEK tarafından verildi.

Yer operasyon personeli, satış ve trafik acenteleri, ramp operasyonunda çalışan denetçiler ve koordinatörler için tasarlanan ilgili eğitim; Havacılık Akademisinin ICAO üyeliği kapsamında tasarlanmıştır. İlgili eğitim kapsamında kursiyerler, de-icing ve anti icing hakkında bilgi sahibi oldular. Bunun yanı sıra Boeing 777, 737 ve Airbus 340, 330, 310, 319, 320, 321 uçaklarının teknik bilgilerini de öğrendiler.

İlgili eğitim, ICAO’dan gelen validator ile birlikte izlenilmiş olup, son halini içeren rapor ICAO tarafından onaylandıktan sonra, ICAO’nun elektronik sistemindeki kütüphanede yer alacaktır.

Son dönemde kullandığı son teknoloji ile eğitim yöntemlerini modernize eden Havacılık Akademisi, bünyesinde yer alan eğitimlerin yanı sıra, IATA, ICAO gibi akreditasyonları çerçevesinde gerçekleştirdiği eğitimlerle ulusal ve global havacılık sektörünün eğitim ihtiyacını karşılamaya devam ediyor.