EĞİTİM

YOUR LEARNING HUB

Seyahat Dokümanları

Yolcu Hizmetleri Operasyon - A01B685 - Blended (E-Learning + Sınıf Eğitimi)

Seyahat Dokümanları
Bu kurs; seyahat edilen ülke otoritesinin kuralları doğrultusunda, geçerliliği olan temel seyahat dokümanlarını eksiksiz ve hatasız olarak kontrol etmeyi hedefleyen kişiler için hazırlanmıştır. Bu kursta; pasaport, pasaport çeşitleri, pasaport yerine geçen seyahat dokümanlarının eksiksiz kontrolünün sağlanabilmesi için dikkat edilmesi gereken tüm noktalar ele alınmıştır. Sahte doküman tespiti için güvenlik özellikleri konuları da ele alınmıştır.

2 gün (2x8 saat)
Konular:
Pasaport Pasaport Çeşitleri Pasaport Yerine Geçen Seyahat Dokümanları Pasaport ve Seyahat Dokümanları Kontrolünde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Vize Vize Kontrolünde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Oturum İzni Oturum İzni Çeşitleri Schengen Vizesi Nedir Schengen Vizesi ve Ülkeleri Schengen Vizesi Tipleri Schengen Anlaşması INAD Yolcu, Geri Gönderme İşlemleri Deporte Yolcu, Geri Gönderme İşlemleri INAD/Deporte Yolcu Mesaj İşlemleri TIMATIC Nedir? TIMATIC Girişleri Yolcu Değerlendirmesi Sahtecilik, Sahtecilik Çeşitleri Ülkelerin Seyahat Dokümanları

Hedef Kitle:
Operasyonda seyahat dokümanları kontrolü yapan yolcu hizmetleri personeli/şefi, satış trafik memuru/şefi, yöneticisinin uygun gördüğü yolcu hizmetlerinde bu konu ile ilgili görev alan/alacak personel, havayollarına yurt içi/yurt dışı istasyonlarda hizmet veren yer hizmetleri firması personeli, yurt içi/yurt dışı sivil havacılık sektöründe faaliyet gösteren veya eğitim iş birliğindeki kurum ve kuruluşların personeli.

Otorite Onayı:
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM)

Ön Şartlar:
Yok