Duyuru

YOUR LEARNING HUB

“KABİNDE UZMANLAŞMA EĞİTİM PROGRAMI” İKİNCİ MEZUNLARINI VERDİ5 Aralık 2016 PazartesiTürk Hava Yolları Havacılık Akademisi ve Uçuş Eğitim Akademisi işbirliğinde kabin ekiplerine yetkinliklerinin arttırılması hedefi doğrultusunda verilen “Kabinde Uzmanlaşma Eğitim Programı”nın ikincisi tamamlandı.

Program süresince kişisel ve mesleki gelişimlerinin profesyonel düzeye yükseltilmesi hedefi doğrultusunda birçok eğitim alan kabin çalışanları, 30 Kasım 2016 tarihinde Türk Hava Yolları Gisad yerleşkesinde gerçekleştirilen bir törenle sertifikalarını aldı. Sertifika törenine, programı başarı ile tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını takdim etmek üzere Havacılık Akademisi Başkanı Sn. Doç. Dr. Kemal YÜKSEK, Kabin Hizmetleri Başkanı Sn. Nevin ÇOLAK, Uçuş Eğitim Başkanlığı adına Kabin Eğitimleri Müdürü Yonca CEYLAN ve diğer ilgili Türk Hava Yolları yöneticileri katıldı.

Programdan mezun olan 200 kabin çalışanına, bir aylık süre zarfında “İş Yerinde Duygusal Zekâ, Protokol, Görgü Kuralları ve İmaj, İletişim Becerileri ve Değer Yaratmak gibi kişisel ve profesyonel gelişim eğitimleri sağlanarak, mesleki yetkinliklerinin arttırılması yoluna gidildi. Bunların yanı sıra Emniyet Farkındalığı, Marka Bilinci ve Kabin Hizmetleri Eğitimleri gibi mesleki eğitimler ve Cabin English, Pronunciation Videos for Flight Attendants  ve benzeri birçok yabancı dil eğitimleri de sınıf ve dijital ortamda verildi. Operasyonel yoğunluğa sahip olan sektörümüz çalışanlarının her zaman ve her yerde eğitim alabilmesi için kendi bünyesinde eğitim üretmesinin yanı sıra, farklı kurumlarla da işbirliğine giderek çeşitli eğitim deneyimlerine imkân sunan Havacılık Akademisi, kabin ekiplerinin dijital bir kütüphane olan Lynda.com platformundaki eğitimlerden de faydalanmasını sağladı.

Ekim ve Kasım aylarında gerçekleştirilen 200’er kişinin mezun olduğu programın devam edeceği Aralık ayında 300, Ocak itibarı ile ise her ay 400’er kişinin eğitim görmesi planlanıyor. Kabin ekiplerinin profesyonel gelişimlerinin arttırılması ve bu sayede müşteriye sunulan hizmet kalitesinin beklentinin ötesine taşınması noktasında kayda değer ölçüde destek sağlayacak eğitimlerle ayrıca, hizmet standardizasyonunda da iyileştirme hedeflenmektedir.