KURUMSAL ÇÖZÜM EĞİTİMLERİ MÜDÜRLÜĞÜ


Kurumsal Çözüm Eğitimleri Müdürlüğü; Türk Hava Yolları A.O’nun, yüklenici firmaların ve hava yolları firmaları, acenteler, havalimanı işletmeleri, kargo işletmeleri gibi diğer havacılık firmalarının personeline, ilgili operasyonlarını güncel ve etkin şekilde yürütmelerini sağlamak üzere, uluslararası standartlara uygun olarak, ticari ve yer hizmetleri eğitimlerini vermektedir. Müdürlük, bünyesindeki toplam 20 eğitmeni ile gerek Akademi tesisindeki sınıflarda gerek yurt içi ve yurt dışındaki farklı lokasyonlarda, yılda ortalama 1.000 adet kurs gerçekleştirerek yaklaşık 17.000 kişinin eğitim almasını sağlamaktadır. Ayrıca yeni eğitimlerin tasarlanması, var olan eğitimlerin revizyonlarının gerçekleştirilerek güncelliğinin korunması çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Kapsadığı eğitimlerden, içerik olarak uzaktan eğitime dönüştürülebilecek olanların daha fazla kişiye ulaşması için çalışmalar yürütmektedir.


Uçuş ağımızın hızla büyümesiyle birlikte, operasyonel işlemlerin ve ön banko işlemlerinin daha hızlı teknolojik çözümlere ve daha gelişmiş sistemlere ihtiyaç duyduğunun bilincinde olan Müdürlük, Ortaklığımızın ilgili departmanları ile işbirliği içerisinde, yeni sistemlerin geliştirilmesi çalışmalarına yönelik olarak bilgi sunma, doküman ve kullanım kılavuzu hazırlama şeklinde destek vermektedir.


Müdürlük bünyesinde; Yolcu Hizmetleri Eğitim Şefliği, Harekat Eğitimleri Şefliği, Kargo Eğitimleri Şefliği, Ramp Eğitimleri Şefliği ve Kurumsal Eğitimler Şefliği isimlerinde 5 adet şeflik faaliyet göstermektedir.